Ta witryna korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą obsługę. Informacje o plikach cookie są przechowywane w Twojej przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie Cię po powrocie do naszej witryny i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Z jakich powodów kursanci najczęściej podejmują naukę języka hiszpańskiego? Czy hiszpański jest trudny? Gdzie język hiszpański będzie pomocny i jak się go skutecznie nauczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w rozmowie z naszym lektorem Maciejem. Koniecznie przeczytaj jeśli zastanawiasz się nad podjęciem nauki hiszpańskiego. Zachęcamy do lektury! Z jakich powodów kursanci najczęściej podejmują naukę języka hiszpańskiego? Młodzi ludzie, a jest ich spora grupa, z różnych powodów uczą się języka hiszpańskiego. Licealiści często mówią, że chcą wyjechać do Hiszpanii, dlatego że mają dobre skojarzenia z tym krajem - słońce, plaża, muzyka, taniec, zawsze uśmiechnięci ludzie, turystyka i... piłka nożna. Dużo osób mówi też, że uczy się hiszpańskiego, bo inne języki dostępne w szkołach powszechnych im nie odpowiadają. Studenci uczą się hiszpańskiego, ponieważ np. chcą wyjechać na stypendium bądź wymianę…
Dziecko uczy się w sposób naturalny, spontaniczny i bez wysiłku. To dzięki chłonnemu umysłowi zapamiętuje wszystko to, co widzi, słyszy i czego doświadcza. Rodząc się posiada niezwykłą możliwość adaptacji do środowiska, w którym się znajduje. Jest gotowe do całościowego odbierania wrażeń, zaczyna chłonąć swoje otoczenie z najdrobniejszymi jego szczegółami. Najważniejszym okresem formacji człowieka jest czas od urodzenia do szóstego roku życia. „Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych”. M. MontessoriW okresie pierwszych sześciu lat życia dziecka pojawiają się specjalne momenty nazywane „oknami możliwości”. Wówczas jest ono szczególnie wrażliwe i gotowe do zdobycia określonej wiedzy. W naturalny sposób staje się…