Cambridge English dla dzieci i młodzieży

W Liberty na bieżąco śledzimy postępy dzieci i dbamy o to, by nauka języka angielskiego była skuteczna, przyjemna, dawała dużo satysfakcji oraz motywacji do rozwoju. Jesteśmy dumni z osiągnięć dzieciaków, zaskakują nas coraz bardziej! Duża w tym zasługa rodziców, którzy aktywnie angażują się w edukację swoich dzieci, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

W edukacji językowej nadchodzi taki czas, aby wejść na kolejny poziom i pozwolić dzieciom (i nam jako szkole) zmierzyć się z zewnętrznymi, obiektywnymi egzaminami językowymi Cambridge Assessment for Young Learners (YLE). W Liberty stwarzamy taką możliwość. Jesteśmy w gronie prestiżowych placówek edukacyjnych, przygotowujących do egzaminów Cambridge, dzięki czemu możesz zdawać na miejscu, bez konieczności przemieszczania się do innych ośrodków egzaminacyjnych.

Centrum Językowe LIBERTY posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge Assessment English i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277. Autoryzowane Centrum Egzaminacyjne Cambridge English PL 277 mieści się w szkole językowej Clan City w Gliwicach.

PO CO DZIECIOM PRAWDZIWY EGZAMIN?

Pewnie zastanawiacie się, czy zdawanie egzaminów Cambridge jest dzieciom do czegoś potrzebne, czy testy na kursie nie wystarczają i czy to nie jest przypadkiem niepotrzebne przysparzanie stresu dziecku oraz kosztów rodzicom. Otóż, prawdziwy, zewnętrzny egzamin dla dziecka to NIEOCENIONY POZYTYW nie tylko w sferze nauki języka obcego, ale także ROZWOJU OSOBISTEGO.

Oto korzyści, które mnie przekonały - egzamin:

 • Uczy pewności siebie

  – jak się dziecko przekona, że egzamin to nic strasznego, to z mniejszym stresem, strachem i z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości. Tym bardziej, że egzaminy Cambridge dla dzieci przeprowadzane są w bardzo przyjaznej formie, przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi.

 • Daje poczucie sukcesu, co buduje wysoką samoocenę

  – w przypadku egzaminów dla Young Learners każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym ilość zakolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce (nie ma groźby porażki!).

 • Uczy koncentracji w dążeniu do celu oraz dyscypliny

  – egzamin zdecydowanie działa mobilizująco. Rozwijanie tej cechy bardzo się przyda w dorosłym życiu, a to przecież wcale nie jest łatwe.

 • Wyznacza pewien etap edukacji językowej

  – po egzaminach dla Young Learners nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów FCE czy CAE, które dają dowód znajomości angielskiego na całe życie.

 • Daje faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu

  – i to przez tak prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, która jest częścią Uniwersytetu w Cambridge - tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da.

 • Pokazuje poziom kursu językowego, na który uczęszcza dziecko

  – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniane są nie tylko dzieci, ale cała szkoła.

 • Sprawdza wszystkie sprawności językowe

  – rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie.

DLACZEGO AKURAT EGZAMIN CAMBRIDGE YL?

Egzamin sprawdzane są w Cambridge Assessment English w Wielkiej Brytanii. To ta sama instytucja, która tworzy egzaminy B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE), czyli najbardziej rozpoznawalne egzaminy na świecie. Zupełnie obiektywne i bardzo profesjonalne. Przygotowane przez zespół specjalistów uniwersyteckich i używane na całym świecie. Takim samym testem oceniane są dzieci w Polsce, co w Japonii, czy Afryce!

CZY DZIECKO BĘDZIE SIĘ MUSIAŁO CZEGOŚ DODATKOWO UCZYĆ SPECJALNIE NA EGZAMIN?

Nie! Chodzi o to, aby pokazać jak nasze kursy przygotowują do egzaminów. Nie chcemy dodatkowo obarczać ani dzieci ani rodziców. Być może pojawią się jakieś dodatkowe powtórki słownictwa, ale to właściwie jest na naszych kursach standardem.

DLACZEGO PROMUJEMY EGZAMINY CAMBRIDGE?

Ze względu na wartości i korzyści dla dzieci, które te egzaminy ze sobą niosą. Wierzymy, że klienci docenią nasz wysiłek, ale też jakość, bo decydując się na ocenę zewnętrzną wystawiamy siebie, jako szkołę, na niezależną ocenę. Mamy nadzieję, że i my i dzieci zdamy egzaminy z wyróżnieniem!

Udział w testach nie jest obowiązkowy.
Jeśli potrzebują Państwo rzetelnej porady lub więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z metodykiem.

Więcej o Cambridge English dla najmłodszych znajdziesz TUTAJ

Cambridge English dla dorosłych i studentów

Po co mi egzamin?

Odpowiedzi jest wiele, ale zacznijmy od perspektywy uczącego się. Zdobyłeś/aś już całkiem wysoki poziom w posługiwaniu się angielskim. Zapisujesz się na kolejne kursy rok po roku i być może zastanawiasz się

„kiedy nauczę się na tyle, że spokojnie stwierdzę, że znam angielski wystarczająco?”

Mówi się, że języka trzeba uczyć się przez całe życie – zgoda, po to aby nie skostnieć, aby poznawać nowe słowa i być coraz bardziej swobodnym w komunikacji. Ale kiedy można już powiedzieć, że znam angielski? Żeby bez oporów wpisać tę informację w CV, czy podaniu na studia za granicą? Żeby zareklamować się przyszłemu pracodawcy?

Jeśli nawet myślisz, że umiesz się ocenić, pamiętaj, że Twoja opinia jest subiektywna – w zależności od osobowości prawdopodobnie trochę zawyżysz lub zaniżysz swoją ocenę. Dlatego, aby zamknąć pewien rozdział edukacji, warto zdać egzamin. Uzyskasz DOWÓD NA CAŁE ŻYCIE – będziesz go mieć i będziesz się nim podpierać już zawsze.
Optymalne dla Ciebie egzaminy to First (FCE) lub Advanced (CAE) tworzone, organizowane i sprawdzane przez Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge.

B2 FIRST czy C1 ADVANCED?

B2 FIRST

To zależy. Od Ciebie, od Twoich sił i ambicji. Jeśli jesteś już na poziomie B1 i komunikujesz się w miarę płynnie, możesz przygotować się do egzaminu B2 First. Możesz to zrobić sam(a), ale o wiele łatwiej jest, jeśli zapiszesz się na kurs przygotowujący. Dlaczego? Bo inni przemyśleli, co koniecznie musisz zrobić, żeby się przygotować, a kurs poprowadzi Cię za rękę. Grupa będzie Cię motywować, lektor Cię wesprze i pomoże, wymusi systematyczność, a my załatwimy wszystkie sprawy organizacyjne łącznie z rejestracją i opłatą.

C1 ADVANCED

Advanced jest o poziom wyżej i jeśli już pokonasz poziom B2 First, będziesz w stanie ocenić, czy na tym etapie zakończyć edukację, czy jeszcze trochę się wysilić. Oba są ważne i oba przydatne, ale oczywiście C1 Advanced świadczy o wyższych umiejętnościach. Najlepiej najpierw zdać B2 First, a potem C1 Advanced – zakończenie kursu egzaminem bardzo motywuje do nauki i świetnie wyznacza cele. Jeżeli będziesz się zastanawiać nad wyborem dla siebie, możesz porozmawiać z metodykiem LIBERTY, który na pewno będzie Ci w stanie pomóc podjąć dobrą decyzję.

EGZAMINY CAMBRIDGE
- DLACZEGO WŁAŚNIE TE? ​

 • są rozpoznawalne na całym świecie
 • są ważne bezterminowo

To najważniejsze atuty, a oto kolejne:

W BLIŻSZEJ PERSPEKTYWIE:

 • otrzymujesz wiarygodny, obiektywny certyfikat z renomowanej instytucji jaką jest Cambridge Assessment English, potwierdzający znajomość języka angielskiego
 • otrzymujesz dokument uznawany przez ponad 20 000 instytucji na całym świecie, w tym uczelnie i organizacje rządowe
 • certyfikat może pomóc dostać się do klasy z rozszerzonym angielskim (o szczegóły trzeba jednak pytać w wybranych szkołach)
 • zdanie egzaminu upewni Cię, że matura czy inne egzaminy nie będą dla Ciebie stanowić wyzwania, będziesz się czuł do nich w pełni przygotowany

A W DALSZEJ PRZYSZŁOŚCI?

 • często egzamin umożliwia zaliczenie lektoratu z języka angielskiego na studiach oraz udział w wymianie międzynarodowej
 • dyplom C1 Advanced zazwyczaj pozwala na studiowanie za granicą
 • certyfikaty są uznawane przez wielu pracodawców w kraju i za granicą
 • jeśli ukończysz kurs pedagogiczny, egzaminy mogą dać Ci możliwość nauczania języka angielskiego w szkołach

MOŻESZ LICZYĆ NA POMOC

W przypadku trudności podczas kursu oferujemy wsparcie, dzięki któremu możesz zwrócić się o dodatkową pomoc lub nadrobić materiał w przypadku nieobecności. Egzamin próbny da Ci pewność, że jesteś odpowiednio przygotowany/a do egzaminu.

JAK PODJĄĆ DECYZJĘ?

Przyjdź do nas, porozmawiamy, przeprowadzimy test i doradzimy. W razie wątpliwości możesz skonsultować temat z naszym metodykiem. Zastanów się, czy nie warto w którymś roku skoncentrować się na angielskim, żeby później czerpać z tego korzyści.

Więcej o Cambridge English dla dorosłych i studentów znajdziesz TUTAJ